Cirkevná Hlava XXII

Autor: Paulina Prasilova | 6.2.2013 o 10:34 | (upravené 6.2.2013 o 10:59) Karma článku: 8,51 | Prečítané:  1871x

(Upozornenie: Úvaha obsahuje vysoké percento irónie a sarkazmu. Kto čítaš, rozumej.) Človek, ktorý dobrovoľne zotrváva v bojovom nasadení, je blázon. Len blázni môžu byť prepustení z bojového nasadenia, ale každý, kto požiada o vystúpenie, nie je blázon, lebo sa snaží vyhnúť bojovému nasadeniu. To svedčí o jeho duševnom zdraví. Ten, kto nie je blázon, nemá právo byť prepustený z bojového nasadenia! A tak ďalej.

Členovia neregistrovaných cirkví by mali právne fungovať ako občianske združenie. Je však v rozpore so zákonom o združovaní občanov, aby občianske združenia vyvíjali náboženskú činnosť. Je v rozpore so zákonom, aby členovia neregistrovaných cirkví, ktorí právne fungujú ako občianske združenie, vyvíjali náboženskú činnosť. Treba sa predsa registrovať. Na registráciu je potrebných 20 000 členov – polopatisticky povedané. Na získanie 20 000 členov cirkvi je potrebné vyvíjať náboženskú činnosť, ale členovia neregistrovaných cirkví, ktorí sa snažia právne fungovať, predsa nemôžu vyvíjať náboženskú činnosť! A tak ďalej. Čo z toho vyplýva?

Máš na výber... (človek má VŽDY na výber):

1. Ak si nábožensky nekonformný človek, nevieš sa vtesnať ani do jednej z tých mnohých (osemnástich) registrovaných cirkví na Slovensku, presvedč ďalších 19 999 ľudí nenáboženskou činnosťou o svojej viere vo svojom občianskom združení a skús požiadať o registráciu. S veľkou pravdepodobnosťou ťa však usvedčia z manipulácie alebo zo zneužívania techník, ktoré nemajú nič spoločné s vierou, ale majú viesť k získavaniu členov cirkvi. Nie je predsa možné, aby pár „niemandov“ presvedčilo toľké tisíce ľudí bez nekalých praktík!

2. Ak si nábožensky nekonformný človek, nevieš sa vtesnať ani do jednej z tých mnohých (osemnástich) registrovaných cirkví na Slovensku, ale nevieš ani presvedčiť ďalších 19 999 ľudí o svojom presvedčení (možno len 3 000), zvykni si na ten pocit, že vykonávaš trestnú činnosť. Keby ťa zavreli, môžeš sa odvolať na ústavu SR, ale ak vyhráš ústavný súd hoc aj trikrát, ešte stále nie je isté, že sa na tvojom stave niečo zmení.

3. Ak si nábožensky nekonformný človek, nevieš sa vtesnať ani do jednej z tých mnohých (osemnástich) registrovaných cirkví na Slovensku, presťahuj sa napr. do Čiech, Poľska, Maďarska, Veľkej Británie, Talianska alebo do USA alebo do inej krajiny so slobodou vierovyznania. Tam si založ cirkev podľa platných stanov krajiny a snaž sa zabudnúť na svoje korene. Na Slovensku je totiž pravidlo, že pluralita odtiaľ potiaľ. Tu je nevítané, aby niekto rozbíjal 65-percentnú jednotu.

4.  Ak si nábožensky nekonformný človek, nevieš sa vtesnať ani do jednej z tých mnohých (osemnástich) registrovaných cirkví na Slovensku, zmeň svoje myslenie (ako v tej reklame na Hyundai). Predsa nemôže byť také ťažké ísť širokou cestou, keď to dokáže väčšina ľudí. Nesnaž sa odlišovať! Nesnaž sa vytŕčať!

 

5. Ak si nábožensky nekonformný človek, nevieš sa vtesnať ani do jednej z tých mnohých (osemnástich) registrovaných cirkví na Slovensku, vykašli sa na to. Veď ako povedali páni, ktorí tomu rozumejú, modliť sa môžeš aj doma a čítať knižky o viere si môžeš aj doma (parafráza). Čo ti viac treba? Chlieb a hry! Načo ti je pluralita? Načo ti je iná cirkev? Načo ti je snaha o celospoločenskú zmenu? Snáď sa nechceš opičiť po Západe!

Každý, kto chce vystúpiť z bojového nasadenia, nie je blázon.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?